ÇAMOLUK AYAĞA KALKIYOR

29 Ocak 2017 Pazar 23:41

 

15 Temmuz hain darbe girişimi ile başlayan süreçte, Çamoluk Belediye Başkanı Savaş Akarçeşme’nin tutuklanması Çamoluk için talihsiz bir hadise olarak kayıtlara geçti.

Akarçeşme’nin belediye başkanlığına aday gösterilmesinde etkili olduğu düşünülen herkese karşı bir linç kampanyası başladı.

Çamoluk AK Parti yetkilileri ile dönemin Çamoluk Derneği yöneticileri ve Çamoluklu bürokratlar özellikle sosyal medya üzerinde eleştiri yağmuruna tutuldu.

Giresun İl Genel Meclisi Üyesi Abdullah Kürkçü’nün AK Parti’den ihraç edildiği haberleri yayıldı. Hiçbir resmi tebligata dayanmayan bu söylenti, Çamoluk üzerinde bir baskı oluştuğunun en net göstergesiydi.

Silsileye, İller Bankası Başkanvekili Veysel Ekmen’in görevinden ayrılması ve Çamoluk Kaymakamı Kemal Karahan’ın Tekman’a atanması da eklenince Çamoluk için bir sarsıntı olması beklendi.

Çamoluk’un Giresun’a uzak olduğu ve başka vilayetlere bağlanması gerektiği gibi kulis fısıltıları yayılmaya başlandı.

Ancak, kötü gün farelerinin hevesi kursaklarında kaldı.

Çamoluk Eğitim Vakfı ve Çamoluk Derneği ilçenin manevi kalkınmasında işbirliğine gitti. Yeni atanan Kaymakam Mustafa Demir ve Belediye Başkanlığına vekalet eden Musa Varıcı’nun uyumlu profil çizmeleri gelecek adına umutları artırdı.

AK Parti’den ihraç edildiği dedikoduları yayılan Abdullah Kürkçü hakkındaki söylentiler asılsız çıktı.

Kaymakam, Belediye Başkanı, Çamoluk Derneği, Çamoluk Vakfı ve Çamoluk Halkı son günlerde İstanbul programlarında ortak çalışarak dosta ve düşmana karşı dayanışma örneği sergiledi.

Milli ve Manevi dinamikleri ile tarih boyunca var olan ilçemiz Çamoluk, Millet ve Memleket için dimdik ayakta durmaya devam edecektir.

Şer odaklarına şunu söylemek isteriz:

BAŞARAMAYACAKSINIZ

 

PAYLAŞ

DİĞER HABERLER

VATAN SANA KANIM FEDA

Çamoluk Derneği tarafından her yıl düzenlenen Kan bağışı kampanyası 24 Şubat Cumartesi günü Çamoluk Derneği Merkezinde düzenlendi. Çamoluk Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Çamoluk Köyleri Dernek Başkanları ve birçok hemşerimiz kampanyaya destek için oradaydı.

ÇAMOLUK EĞİTİM VAKFI ŞUBAT AYI SEMİNERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Çamoluk Eğitim Vakfı seminerlerine devam ediyor. Bursiyer öğrencileriyle her ay bir araya gelme fırsatı da sunan seminer dizisinin bu haftaki konuğu Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Murat Dağıtmaç olurken seminer sonrasında Çamoluklu gençler Kızılay’a kan bağışında bulundu.

ÇAMOLUK ŞEHİDİNİ UĞURLADI

Zeytin dalı harekâtının 22.gününde şehit olan Çamoluklu Piyade Uzman Onbaşı Hamza Karacaoğlu son yolculuğuna uğurlandı.

GİRESUN ŞEHİDİNİ UĞURLADI

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla Suriye’nin Afrin bölgesinde gerçekleştirdiği harekata şehit düşen Tank. Uzm.Çvş. Ufuk Aktağ, memleketi Şebinkarahisar ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

İKİ MİLYON YOLCU KULLANDI

22 Mayıs 2015'te ulaşıma açılan Ordu-Giresun Havalimanı, bölgede çevre yolları bağlantısı sebebiyle tercih ediliyor. Havalimanı'ndan açıldığı günden bu yana 2 milyon yolcu geçti.