BAYRAM KÖSE ADAYLIĞINI AÇIKLADI

20 Şubat 2017 Pazartesi 15:26

Mart ayında yapılacak olan Dulundas Köyü dernek seçimleri öncesi Bayram KÖSE adaylığını açıkladı

Dulundas köyü derneği eski başkanlarından olan  ve bu dönem dernek başkan yardımcılığı görevini yürüten Bayram KÖSE, Mart ayında yapılacak seçimlerde Dernek Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı. KÖSE  Çamoluk Gündem'e yaptığı açıklamalarda, Derneğin işleyişi ve Dulundas köyü hakkında güzel düşüncelerinin olduğunu belirtti.

Kendisini köyüne ve ilçesine adadığını, tam bir köy hayranı olduğunu beyan etti. Başkanlığa aday olduğunu belirten KÖSE, Genç ve Dinamik bir yönetim oluşturacağını ve yönetim kurulunda en az 4 üniversite mezunu olacağını, diğer üyelerin ise köyünün değerli iş adamlarından oluşacağını söyledi.
Köyünün Birlik Beraberliğini sağlayacaklarını, örf ve adetlerin temsil edildiği sosyal projelere imza atacaklarını,  Dulundas Köyünü en iyi şekilde temsil edeceklerini belirtti.

Dulundas Köyü'nü  Tahsili Yüksek, Aktif, Köyüne Bağlı , Büyüklerine saygılı, Küçüklerine yol gösteren, Her ne kadar büyük şehirde yaşamış olsalar bile Köyü'nün sıcaklığını,şirinliğini  unutmayan gençlere teslim edeceklerini söyleyen KÖSE; İlerleyen yıllarda " her zaman yanlarında olacağım gençlere emanet edeceğim bir dernek bırakmak üzere Dernek Başkanlığı'na Adaylığımı Koymuş bulunuyorum ve Kamuoyuna Saygıyla Duyuruyorum" dedi.

PAYLAŞ

DİĞER HABERLER

Eğitimci Yazar Serkan Ekmen Öğrencilerle Buluştu

Çamoluk Eğitim Vakfı’nın 2017-2018 Eğitim ve Öğretim dönemi için İstanbul ili dışında okuyan öğrencilere yönelik yapmış olduğu ikinci seminerin konuğu, Eğitimci-Yazar Serkan Ekmen oldu.

BAL FESTİVALİ AÇILIŞI BAYRAMIN ÜÇÜNCÜ GÜNÜ

Çamoluk Kaymakamlığı, Çamoluk Belediye Başkanlığı, Çamoluk Derneği, Çamoluk Arıcılar Birliği ve Çamoluk Esnaflar Birliği ortaklığında düzenlenen 26. Çamoluk Bal Festivali, Bayramın 3. Günü yani 23 Ağustos’ta yapılacaktır.

YAŞEBEY KALEBAŞI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Çamoluk Eğitim Vakfı’nın 2017-2018 Eğitim ve Öğretim dönemi için İstanbul ili dışında okuyan öğrencilere yönelik yapmış olduğu ilk seminerin konuğu, Vakfın Yönetim Kurulu Başkanı Yaşabey Kalebaşı oldu. Sohbet tadında geçen söyleşide Yaşabey Kalebaşı tecrübelerini öğrencilere aktardı.

UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ

15 Temmuz hain darbe girişimi üzerinden 2 yıl geçti. 15 Temmuz ülke ve toplum tarihimiz açısından bir milat noktasıdır. Fert, millet, devlet ve medeniyet açısından tarihin önemli bir eşiğinde olduğumuzu göstermektedir. Bu zor zamanda hemen her vatandaş darbe girişimine tepki vermiş ve ortak ideal çerçevesinde halk bir araya gelerek bir destan yazmıştır. 15 Temmuz sadece bugünlerde değil, Türkiye tarihinde demokrasi zaferi olarak yer alacaktır.

GİRESUN'DA TERÖR OPERASYONU

Giresun'un Güce ilçesinde güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü mensupları arasında çıkan çatışmada, Jandarma Uzman Çavuş Ali Cevizci şehit oldu.

BİR YARA KAPANDI

Uzun zamandır ilçemizde olmayan Eczane sebebiyle vatandaşlar büyük sıkıntılar yaşıyordu. Nihayet Çamoluk'un eczane sorunu çözüldü.

Çamoluk Semalarında Ambulans Helikopter

Sağlık Bakanlığı tarafından daha kısa sürede daha nitelikli hizmet verilmesi için tahsis edilen helikopter ambulans, kalp krizi geçiren Çamoluklu hemşehrimiz için havalandı.

Düve Alımlarına %30 Hibe Desteği Müracaatları Başladı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından mera yetiştiriciliği bölgesi olarak belirlenen 40 il arasında yer alan Giresun ilimizde yürütülecek olan düve alımına hibe desteği kapsamında; TÜRKVET sistemine kayıtlı sığır işletmesi olan ve en az 20 en fazla 100 baş düve satın alan üreticilerimize satın aldıkları düve başına % 30 oranında hibe desteği verilecektir.

MAYIS AYI SEMİNER PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kuruluşundan bu yana eğitim faaliyetlerine ağırlık veren Çamoluk Eğitim Vakfı, 2017-2018 Eğitim ve Öğretim döneminde İstanbul’da okuyan üniversite öğrencilerine yönelik son programını gerçekleştirdi.