DULUNDAS'A FİDAN DİKİLİYOR

12 Mayıs 2017 Cuma 18:12

Dulundas Köyü Sosyal yardımlaşma ve Kültür Derneği Öncülüğünde organize edilen Çam Fidanı Dikimi başladı.

Aylar öncesinden temin edilen 1700 adet Çam Ağacı Fidanı, Dulundaslılar tarafından Köyün belirli yerlerine dikilmeye başlandı.

Köylülerin de yoğun  ilgi gösterdiği çalışmaya, İstanbuldan Giderek katılanlar da oldu.

 

Dernek Başkanı Bayram KÖSE, yaptığı açıklamada ; Bunun daha başlangıç olduğunu belirterek;" ilerleyen zamanlarda daha fazla fidan dikimi yapacağız. Bizleri burada yanlız bırakmayan köylülerimize, Dernek Yönetim Kurulundaki arkadaşlarıma ve Fidanların Temin edilmesinden Köyümüze Ulaşmasına kadarki süreçte emeği geçen herkese çok Teşekkür ediyorum. Yine buraya sadece fidan dikimi için İstanbuldan gelen köylülerimize ayrıca teşekkür ediyorum" dedi.

 

 

PAYLAŞ

DİĞER HABERLER

Çamoluk Semalarında Ambulans Helikopter

Sağlık Bakanlığı tarafından daha kısa sürede daha nitelikli hizmet verilmesi için tahsis edilen helikopter ambulans, kalp krizi geçiren Çamoluklu hemşehrimiz için havalandı.

Düve Alımlarına %30 Hibe Desteği Müracaatları Başladı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından mera yetiştiriciliği bölgesi olarak belirlenen 40 il arasında yer alan Giresun ilimizde yürütülecek olan düve alımına hibe desteği kapsamında; TÜRKVET sistemine kayıtlı sığır işletmesi olan ve en az 20 en fazla 100 baş düve satın alan üreticilerimize satın aldıkları düve başına % 30 oranında hibe desteği verilecektir.

MAYIS AYI SEMİNER PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kuruluşundan bu yana eğitim faaliyetlerine ağırlık veren Çamoluk Eğitim Vakfı, 2017-2018 Eğitim ve Öğretim döneminde İstanbul’da okuyan üniversite öğrencilerine yönelik son programını gerçekleştirdi.

SEÇMEN LİSTELERİ ASKIDA

24 Haziran’da yapılacak cumhurbaşkanlığı ve 27. dönem milletvekili genel seçimleri için, seçmen listeleri muhtarlıklarda askıya çıktı.

TEŞEKKÜRLER ATAŞEHİR ÇAMOLUKSPOR

Klasman Gurubu son maçında Küçükyalı Yelkenspora Mağlup olarak doğrudan BAL ligine yükselme şansını kaybeden Ataşehir Çamolukspor, BAL ligi için Play off oynamaya hak kazanmıştı.

EĞİTİMCİ-YAZAR SERKAN EKMEN ÇAMOLUK EĞİTİM VAKFI’NIN SEMİNER KONUĞU OLDU

Çamoluk Eğitim Vakfı seminerler aracılığıyla bursiyer öğrencileri bir araya getiriyor. Bu kapsamda Nisan ayında yine öğrencilerle buluşma gerçekleştiren Çamoluk Eğitim Vakfı "Hedef Belirleme ve Motivasyon" isimli bir seminere imza attı. Eğitimci-Yazar Serkan Ekmen'in katılımıyla gerçekleşen interaktif program öğrencilerden de büyük ilgi topladı.