DULUNDAS'A FİDAN DİKİLİYOR

12 Mayıs 2017 Cuma 18:12

Dulundas Köyü Sosyal yardımlaşma ve Kültür Derneği Öncülüğünde organize edilen Çam Fidanı Dikimi başladı.

Aylar öncesinden temin edilen 1700 adet Çam Ağacı Fidanı, Dulundaslılar tarafından Köyün belirli yerlerine dikilmeye başlandı.

Köylülerin de yoğun  ilgi gösterdiği çalışmaya, İstanbuldan Giderek katılanlar da oldu.

 

Dernek Başkanı Bayram KÖSE, yaptığı açıklamada ; Bunun daha başlangıç olduğunu belirterek;" ilerleyen zamanlarda daha fazla fidan dikimi yapacağız. Bizleri burada yanlız bırakmayan köylülerimize, Dernek Yönetim Kurulundaki arkadaşlarıma ve Fidanların Temin edilmesinden Köyümüze Ulaşmasına kadarki süreçte emeği geçen herkese çok Teşekkür ediyorum. Yine buraya sadece fidan dikimi için İstanbuldan gelen köylülerimize ayrıca teşekkür ediyorum" dedi.

 

 

PAYLAŞ

DİĞER HABERLER

VATAN SANA KANIM FEDA

Çamoluk Derneği tarafından her yıl düzenlenen Kan bağışı kampanyası 24 Şubat Cumartesi günü Çamoluk Derneği Merkezinde düzenlendi. Çamoluk Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Çamoluk Köyleri Dernek Başkanları ve birçok hemşerimiz kampanyaya destek için oradaydı.

ÇAMOLUK EĞİTİM VAKFI ŞUBAT AYI SEMİNERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Çamoluk Eğitim Vakfı seminerlerine devam ediyor. Bursiyer öğrencileriyle her ay bir araya gelme fırsatı da sunan seminer dizisinin bu haftaki konuğu Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Murat Dağıtmaç olurken seminer sonrasında Çamoluklu gençler Kızılay’a kan bağışında bulundu.

ÇAMOLUK ŞEHİDİNİ UĞURLADI

Zeytin dalı harekâtının 22.gününde şehit olan Çamoluklu Piyade Uzman Onbaşı Hamza Karacaoğlu son yolculuğuna uğurlandı.

GİRESUN ŞEHİDİNİ UĞURLADI

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla Suriye’nin Afrin bölgesinde gerçekleştirdiği harekata şehit düşen Tank. Uzm.Çvş. Ufuk Aktağ, memleketi Şebinkarahisar ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

İKİ MİLYON YOLCU KULLANDI

22 Mayıs 2015'te ulaşıma açılan Ordu-Giresun Havalimanı, bölgede çevre yolları bağlantısı sebebiyle tercih ediliyor. Havalimanı'ndan açıldığı günden bu yana 2 milyon yolcu geçti.