DR.MURAT DAĞITMAÇ TRT'NİN KONUĞU OLDU

26 Mayıs 2017 Cuma 16:49

Trt 1’in beğenilerek takip edilen Pelin Çift İle Gündem Ötesi’ programının bu haftaki konukları Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Murat Dağıtmaç ve Dijital Lider Okan Özbay oldu.

24 Mayıs 2017 tarihinde yayınlanan Programda, Çamoluk Eğitim Vakfının Eski Bursiyerlerinden Dr. Murat Dağıtmaç'ın Okan Özbay ile birlikte yazmış oldukları ‘Dijital Haçlı Seferleri’ isimli kitabı konu alındı. Söz konusu Kitapta, bilinçsiz kullanılan dijital ve sosyal medyanın ülke değerlerine vermiş olduğu zararlar ve meydana gelebilecek tehlikeler ele alınmıştır.

Günümüzde Türk toplumunun internet ve sosyal medya kullanımının çok fazla olduğu gerçeği; bilinçsiz kullanımın yeni neslin İslam ve Türk kültüründen uzaklaştığı gerçeğini doğurmuştur. Dijital dünyayı yönetenlerin ülkemiz üzerinde yaptığı algı operasyonları özellikle genç nesli uyuttuğu ve toplumları istedikleri şekilde yönlendirebildiği konusunun altı çizilmiştir.

Dr. Murat Dağıtmaç: ‘Bundan beş yıl öncesinde bizlerden aylık kazancımızın üç katı değerinde bir cihaz almamız istense ve bu cihaz ile annemizin, babamızın, eşimizin, çocuklarımızın ve arkadaşlarımızın fotoğraflarını hiç çekinmeden insanlar ile paylaşacağımızı, nerelerde neleri yiyip, neleri içtiğimizin bilgisini paylaşacağımızı, hangi zamanda hangi yerlerde ve kimlerle bulunduğumuzun bilgisini paylaşacağımız söylense nasıl bir tepki vereceğimiz belli iken, içinde bulunduğumuz bu zamanda çoğumuzun farkında olmadan tüm bunları yaptığımızı görebiliyoruz’ diyerek teklikeyi ve sıkıntıyı bir örnekle özetlemiştir.

Ayrıca Dağıtmaç, bilinçli olarak kullanılan dijital ortamın genç nesle ve Türk toplumuna büyük faydalar sağlayacağı, başta devlet ve ailelerin denetiminde kullanılan bu mecranın zarardan çok yarar getireceğini belirtmiştir.

Çamoluk Gündem olarak; Hemşehrimiz, Dr. Murat Dağıtmaç’ı çalışmalarından dolayı tebrik eder başarıların devamını dileriz.

 

PAYLAŞ

DİĞER HABERLER

VATAN SANA KANIM FEDA

Çamoluk Derneği tarafından her yıl düzenlenen Kan bağışı kampanyası 24 Şubat Cumartesi günü Çamoluk Derneği Merkezinde düzenlendi. Çamoluk Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Çamoluk Köyleri Dernek Başkanları ve birçok hemşerimiz kampanyaya destek için oradaydı.

ÇAMOLUK EĞİTİM VAKFI ŞUBAT AYI SEMİNERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Çamoluk Eğitim Vakfı seminerlerine devam ediyor. Bursiyer öğrencileriyle her ay bir araya gelme fırsatı da sunan seminer dizisinin bu haftaki konuğu Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Murat Dağıtmaç olurken seminer sonrasında Çamoluklu gençler Kızılay’a kan bağışında bulundu.

ÇAMOLUK ŞEHİDİNİ UĞURLADI

Zeytin dalı harekâtının 22.gününde şehit olan Çamoluklu Piyade Uzman Onbaşı Hamza Karacaoğlu son yolculuğuna uğurlandı.

GİRESUN ŞEHİDİNİ UĞURLADI

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla Suriye’nin Afrin bölgesinde gerçekleştirdiği harekata şehit düşen Tank. Uzm.Çvş. Ufuk Aktağ, memleketi Şebinkarahisar ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

İKİ MİLYON YOLCU KULLANDI

22 Mayıs 2015'te ulaşıma açılan Ordu-Giresun Havalimanı, bölgede çevre yolları bağlantısı sebebiyle tercih ediliyor. Havalimanı'ndan açıldığı günden bu yana 2 milyon yolcu geçti.