DR.MURAT DAĞITMAÇ TRT'NİN KONUĞU OLDU

26 Mayıs 2017 Cuma 16:49

Trt 1’in beğenilerek takip edilen Pelin Çift İle Gündem Ötesi’ programının bu haftaki konukları Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Murat Dağıtmaç ve Dijital Lider Okan Özbay oldu.

24 Mayıs 2017 tarihinde yayınlanan Programda, Çamoluk Eğitim Vakfının Eski Bursiyerlerinden Dr. Murat Dağıtmaç'ın Okan Özbay ile birlikte yazmış oldukları ‘Dijital Haçlı Seferleri’ isimli kitabı konu alındı. Söz konusu Kitapta, bilinçsiz kullanılan dijital ve sosyal medyanın ülke değerlerine vermiş olduğu zararlar ve meydana gelebilecek tehlikeler ele alınmıştır.

Günümüzde Türk toplumunun internet ve sosyal medya kullanımının çok fazla olduğu gerçeği; bilinçsiz kullanımın yeni neslin İslam ve Türk kültüründen uzaklaştığı gerçeğini doğurmuştur. Dijital dünyayı yönetenlerin ülkemiz üzerinde yaptığı algı operasyonları özellikle genç nesli uyuttuğu ve toplumları istedikleri şekilde yönlendirebildiği konusunun altı çizilmiştir.

Dr. Murat Dağıtmaç: ‘Bundan beş yıl öncesinde bizlerden aylık kazancımızın üç katı değerinde bir cihaz almamız istense ve bu cihaz ile annemizin, babamızın, eşimizin, çocuklarımızın ve arkadaşlarımızın fotoğraflarını hiç çekinmeden insanlar ile paylaşacağımızı, nerelerde neleri yiyip, neleri içtiğimizin bilgisini paylaşacağımızı, hangi zamanda hangi yerlerde ve kimlerle bulunduğumuzun bilgisini paylaşacağımız söylense nasıl bir tepki vereceğimiz belli iken, içinde bulunduğumuz bu zamanda çoğumuzun farkında olmadan tüm bunları yaptığımızı görebiliyoruz’ diyerek teklikeyi ve sıkıntıyı bir örnekle özetlemiştir.

Ayrıca Dağıtmaç, bilinçli olarak kullanılan dijital ortamın genç nesle ve Türk toplumuna büyük faydalar sağlayacağı, başta devlet ve ailelerin denetiminde kullanılan bu mecranın zarardan çok yarar getireceğini belirtmiştir.

Çamoluk Gündem olarak; Hemşehrimiz, Dr. Murat Dağıtmaç’ı çalışmalarından dolayı tebrik eder başarıların devamını dileriz.

 

PAYLAŞ

DİĞER HABERLER

Çamoluk Semalarında Ambulans Helikopter

Sağlık Bakanlığı tarafından daha kısa sürede daha nitelikli hizmet verilmesi için tahsis edilen helikopter ambulans, kalp krizi geçiren Çamoluklu hemşehrimiz için havalandı.

Düve Alımlarına %30 Hibe Desteği Müracaatları Başladı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından mera yetiştiriciliği bölgesi olarak belirlenen 40 il arasında yer alan Giresun ilimizde yürütülecek olan düve alımına hibe desteği kapsamında; TÜRKVET sistemine kayıtlı sığır işletmesi olan ve en az 20 en fazla 100 baş düve satın alan üreticilerimize satın aldıkları düve başına % 30 oranında hibe desteği verilecektir.

MAYIS AYI SEMİNER PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kuruluşundan bu yana eğitim faaliyetlerine ağırlık veren Çamoluk Eğitim Vakfı, 2017-2018 Eğitim ve Öğretim döneminde İstanbul’da okuyan üniversite öğrencilerine yönelik son programını gerçekleştirdi.

SEÇMEN LİSTELERİ ASKIDA

24 Haziran’da yapılacak cumhurbaşkanlığı ve 27. dönem milletvekili genel seçimleri için, seçmen listeleri muhtarlıklarda askıya çıktı.

TEŞEKKÜRLER ATAŞEHİR ÇAMOLUKSPOR

Klasman Gurubu son maçında Küçükyalı Yelkenspora Mağlup olarak doğrudan BAL ligine yükselme şansını kaybeden Ataşehir Çamolukspor, BAL ligi için Play off oynamaya hak kazanmıştı.

EĞİTİMCİ-YAZAR SERKAN EKMEN ÇAMOLUK EĞİTİM VAKFI’NIN SEMİNER KONUĞU OLDU

Çamoluk Eğitim Vakfı seminerler aracılığıyla bursiyer öğrencileri bir araya getiriyor. Bu kapsamda Nisan ayında yine öğrencilerle buluşma gerçekleştiren Çamoluk Eğitim Vakfı "Hedef Belirleme ve Motivasyon" isimli bir seminere imza attı. Eğitimci-Yazar Serkan Ekmen'in katılımıyla gerçekleşen interaktif program öğrencilerden de büyük ilgi topladı.