GİRESUNLULAR BEYOĞLU'NDA BULUŞTU

05 Haziran 2017 Pazartesi 12:52

Giresun Federasyonu tarafından düzenlenen "Şimdi  Giresun Zamanı" programında İki bine yakın Giresunlu hep birlikte iftar yaptı.

Beyoğlu Belediyesi'nin ev sahipliği yaptığı,Giresun Federasyonu tarafından " Giresun aynı sofrada buluşuyor" sloganıyla, "Şimdi  Giresun Zamanı" programı düzenlendi. Halıcıoğlu Sahil Yolu'nda düzenlenen programa,  AK Parti  İstanbul  Milletvekili  Hasan Turan,  Giresun Federasyonu Başkanı Mehmet Kuğu, federasyon başkanları ve Giresunlular katıldı. Programda akşam ezanının okunmasıyla birlikte vatandaşlar hep birlikte oruçlarını açtı. İftarın ardından ilahiler eşliğinde vatandaşlara müzik dinletisi sunuldu.

İftar sonrası söz alan AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, "Rabbim birliğimiz ve beraberliğimizi daim eylesin. Küresel haydutların, sömürgecilerin ve yağmacıların olduğu dünyamız kasıp kavruluyor. Yüzlerce insanımız savaşlarda çeşitli sebeplerle hayatını kaybediyor. Ramazan ikliminde onlarında içinde bulundukları durumu gözden geçirme daha da tevekkül etme ve onunla ilgili çareler üretme imkanımız ve duygu yoğunluğumuz oluşuyor. Ramazanın tüm İslam coğrafyası için kurtuluşa vesile olmasını istiyoruz" dedi.

 

kaynak: İHA

 

PAYLAŞ

DİĞER HABERLER

VATAN SANA KANIM FEDA

Çamoluk Derneği tarafından her yıl düzenlenen Kan bağışı kampanyası 24 Şubat Cumartesi günü Çamoluk Derneği Merkezinde düzenlendi. Çamoluk Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Çamoluk Köyleri Dernek Başkanları ve birçok hemşerimiz kampanyaya destek için oradaydı.

ÇAMOLUK EĞİTİM VAKFI ŞUBAT AYI SEMİNERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Çamoluk Eğitim Vakfı seminerlerine devam ediyor. Bursiyer öğrencileriyle her ay bir araya gelme fırsatı da sunan seminer dizisinin bu haftaki konuğu Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Murat Dağıtmaç olurken seminer sonrasında Çamoluklu gençler Kızılay’a kan bağışında bulundu.

ÇAMOLUK ŞEHİDİNİ UĞURLADI

Zeytin dalı harekâtının 22.gününde şehit olan Çamoluklu Piyade Uzman Onbaşı Hamza Karacaoğlu son yolculuğuna uğurlandı.

GİRESUN ŞEHİDİNİ UĞURLADI

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla Suriye’nin Afrin bölgesinde gerçekleştirdiği harekata şehit düşen Tank. Uzm.Çvş. Ufuk Aktağ, memleketi Şebinkarahisar ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

İKİ MİLYON YOLCU KULLANDI

22 Mayıs 2015'te ulaşıma açılan Ordu-Giresun Havalimanı, bölgede çevre yolları bağlantısı sebebiyle tercih ediliyor. Havalimanı'ndan açıldığı günden bu yana 2 milyon yolcu geçti.