GİRESUNLULAR BEYOĞLU'NDA BULUŞTU

05 Haziran 2017 Pazartesi 12:52

Giresun Federasyonu tarafından düzenlenen "Şimdi  Giresun Zamanı" programında İki bine yakın Giresunlu hep birlikte iftar yaptı.

Beyoğlu Belediyesi'nin ev sahipliği yaptığı,Giresun Federasyonu tarafından " Giresun aynı sofrada buluşuyor" sloganıyla, "Şimdi  Giresun Zamanı" programı düzenlendi. Halıcıoğlu Sahil Yolu'nda düzenlenen programa,  AK Parti  İstanbul  Milletvekili  Hasan Turan,  Giresun Federasyonu Başkanı Mehmet Kuğu, federasyon başkanları ve Giresunlular katıldı. Programda akşam ezanının okunmasıyla birlikte vatandaşlar hep birlikte oruçlarını açtı. İftarın ardından ilahiler eşliğinde vatandaşlara müzik dinletisi sunuldu.

İftar sonrası söz alan AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, "Rabbim birliğimiz ve beraberliğimizi daim eylesin. Küresel haydutların, sömürgecilerin ve yağmacıların olduğu dünyamız kasıp kavruluyor. Yüzlerce insanımız savaşlarda çeşitli sebeplerle hayatını kaybediyor. Ramazan ikliminde onlarında içinde bulundukları durumu gözden geçirme daha da tevekkül etme ve onunla ilgili çareler üretme imkanımız ve duygu yoğunluğumuz oluşuyor. Ramazanın tüm İslam coğrafyası için kurtuluşa vesile olmasını istiyoruz" dedi.

 

kaynak: İHA

 

PAYLAŞ

DİĞER HABERLER

Çamoluk Semalarında Ambulans Helikopter

Sağlık Bakanlığı tarafından daha kısa sürede daha nitelikli hizmet verilmesi için tahsis edilen helikopter ambulans, kalp krizi geçiren Çamoluklu hemşehrimiz için havalandı.

Düve Alımlarına %30 Hibe Desteği Müracaatları Başladı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından mera yetiştiriciliği bölgesi olarak belirlenen 40 il arasında yer alan Giresun ilimizde yürütülecek olan düve alımına hibe desteği kapsamında; TÜRKVET sistemine kayıtlı sığır işletmesi olan ve en az 20 en fazla 100 baş düve satın alan üreticilerimize satın aldıkları düve başına % 30 oranında hibe desteği verilecektir.

MAYIS AYI SEMİNER PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kuruluşundan bu yana eğitim faaliyetlerine ağırlık veren Çamoluk Eğitim Vakfı, 2017-2018 Eğitim ve Öğretim döneminde İstanbul’da okuyan üniversite öğrencilerine yönelik son programını gerçekleştirdi.

SEÇMEN LİSTELERİ ASKIDA

24 Haziran’da yapılacak cumhurbaşkanlığı ve 27. dönem milletvekili genel seçimleri için, seçmen listeleri muhtarlıklarda askıya çıktı.

TEŞEKKÜRLER ATAŞEHİR ÇAMOLUKSPOR

Klasman Gurubu son maçında Küçükyalı Yelkenspora Mağlup olarak doğrudan BAL ligine yükselme şansını kaybeden Ataşehir Çamolukspor, BAL ligi için Play off oynamaya hak kazanmıştı.

EĞİTİMCİ-YAZAR SERKAN EKMEN ÇAMOLUK EĞİTİM VAKFI’NIN SEMİNER KONUĞU OLDU

Çamoluk Eğitim Vakfı seminerler aracılığıyla bursiyer öğrencileri bir araya getiriyor. Bu kapsamda Nisan ayında yine öğrencilerle buluşma gerçekleştiren Çamoluk Eğitim Vakfı "Hedef Belirleme ve Motivasyon" isimli bir seminere imza attı. Eğitimci-Yazar Serkan Ekmen'in katılımıyla gerçekleşen interaktif program öğrencilerden de büyük ilgi topladı.