ÇAMOLUKLU ŞEHİDİN İSMİ YAŞATILIYOR....

29 Ağustos 2017 Salı 11:49
Çamoluk'un Gürçalı köyünden olan Muharrem kerem Yıldız'ın ismi okulda yaşatılıyor. 15 Temmuz 2016 gecesi meydana gelen kalkışmaya engel olmak için köprüye koşan Muharrem Kerem Yıldız, Fatih Sultan Mehmet köprüsünde darbecilerin açtığı ateş sonucu şehadet şerbetini içmişti. Basında ikâmet ettiği "Kağıthane" ilçesinin ismi ile adı anılan Muharrem Kerem Yıldız, aslen Çamoluk'un Yukarı Zağapa olarak bilinen Gürçalı köyündendi. 15 Temmuz'da darbecilere meydan okuyarak şehadete yürüyen Muharrem Kerem Yıldız'ın ismi, Cumhurbaşkanı'mızın "Dindar Gençlik" projesinin önemli bir durağı İmam Hatip Ortakokulu'nda ismi yaşatılacak. Şehid Muharrem Kerem Yıldız'ın ismini taşıyan İmam Hatip Ortakoulu İstanbul'un Sarıyer ilçesine bağlı Yeniköy mahallesinde bulunuyor.
PAYLAŞ

DİĞER HABERLER

İKİ MİLYON YOLCU KULLANDI

22 Mayıs 2015'te ulaşıma açılan Ordu-Giresun Havalimanı, bölgede çevre yolları bağlantısı sebebiyle tercih ediliyor. Havalimanı'ndan açıldığı günden bu yana 2 milyon yolcu geçti.

ÇAMOLUK EĞİTİM VAKFI 2. SEMİNERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Çamoluk Eğitim Vakfı’nın her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği seminerleri devam ediyor. 2017-2018 Eğitim Öğretim döneminin ikinci seminer programı vakıf binasında gerçekleştirdi. Alanında uzman kişilerce verilen seminerlerin bu ayki konuğu “Devrim” arabalarıyla alakalı çalışmalarıyla da bilinen Prof. Dr. Muhittin Şimşek oldu.

Çamoluk Eğitim Vakfı ilk seminerini gerçekleştirdi

Çamoluk Eğitim Vakfı 2017-2018 Eğitim-Öğretim döneminin ilk seminerini Çamoluk Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Veysel Ekmen’in katılımıyla, Çamoluk Yardımlaşma ve Kültür Derneği seminer salonunda gerçekleşti.