ÖZEL HABERİMİZ: ARTIK KONUT YAPMAYACAĞIZ

24 Ocak 2018 Çarşamba 19:51

Son dönemlerde Çamoluk'a bağlı köylerde yaşanan konut sıkıntısı sebebi ile www.camolukgundem.com olarak Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile görüştük.

Özellikle köy muhtarlarından aldığımız geri dönüşler sebebi ile gerçekleştirdiğimiz görüşmeyi, Türkiye'nin muhtelif bölgelerinde projelerle ilgi bilgilendirme toplantıları yapan TOKİ Proje Uzmanı Murat Sırt ile yaptık.

Murat Sırt yaptığı açıklamada; muhtarlıklarca, şahıslarca, dernekler vasıtası ile veya kooperatiflerin başvurusu üzerine sosyal konut yapımının olmayacağını söyledi.

İlçe ve köy gibi yerleşim yerlerinde yapılacak olan ve TARIMKÖY Projeleri olarak adlandırılan konutlar için mutlaka Kaymakamlık ve Belediye işbirliği arandığını belirten SIRT, maliyetlerin aşırı yükselmesi sebebi ile bu uygulamayı da yürürlükten kaldırdıklarını açıkladı.

Dolayısı ile  TALEP ÖRGÜTLENMESİ yolu ile sosyal konut yapımının gerçekleşmeyeceği kesinleşmiş oldu.

Haber: Fatih AYDIN
PAYLAŞ

DİĞER HABERLER

ÇAMOLUK EĞİTİM VAKFI BOLU'DA KAMP PROGRAMI DÜZENLEDİ

Çamoluk Eğitim Vakfı tarafından Bursiyer öğrenciler ve mezunlar için Bolu’da Kamp programı düzenlendi. Çamoluk’un Gençlerini bir araya getiren programa, Bursiyer öğrenciler ve mezunların yanı sıra Vakıf Mütevelli Heyeti, Yönetim kurulu üyeleri ile Çamoluk Derneği Üyeleri de katılım sağlayarak öğrenciler ile vakit geçirdiler. Programa katılanlar arasında Vakıf Mütevelli Heyeti Başkanı Veysel Ekmen, Vakıf Yönetim kurulu Başkanı Yaşabey Kalebaşı ile Çamoluk Eğitim Vakfı ve Dernek Yönetim Kurulu üyeleri yer aldı.

YAŞEBEY KALEBAŞI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Çamoluk Eğitim Vakfı’ nın Mart ayı seminer konuğu Vakfın Yönetim Kurulu Başkanı Yaşabey Kalebaşı oldu. Sohbet tadında geçen söyleşide Yaşabey Kalebaşı tecrübelerini öğrencilere aktardı.

VATAN SANA KANIM FEDA

Çamoluk Derneği tarafından her yıl düzenlenen Kan bağışı kampanyası 24 Şubat Cumartesi günü Çamoluk Derneği Merkezinde düzenlendi. Çamoluk Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Çamoluk Köyleri Dernek Başkanları ve birçok hemşerimiz kampanyaya destek için oradaydı.

ÇAMOLUK EĞİTİM VAKFI ŞUBAT AYI SEMİNERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Çamoluk Eğitim Vakfı seminerlerine devam ediyor. Bursiyer öğrencileriyle her ay bir araya gelme fırsatı da sunan seminer dizisinin bu haftaki konuğu Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Murat Dağıtmaç olurken seminer sonrasında Çamoluklu gençler Kızılay’a kan bağışında bulundu.

ÇAMOLUK ŞEHİDİNİ UĞURLADI

Zeytin dalı harekâtının 22.gününde şehit olan Çamoluklu Piyade Uzman Onbaşı Hamza Karacaoğlu son yolculuğuna uğurlandı.

GİRESUN ŞEHİDİNİ UĞURLADI

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla Suriye’nin Afrin bölgesinde gerçekleştirdiği harekata şehit düşen Tank. Uzm.Çvş. Ufuk Aktağ, memleketi Şebinkarahisar ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.