ÖZEL HABERİMİZ: EPDK ÇAMOLUKTA KAMULAŞTIRMA YAPACAK

26 Ocak 2018 Cuma 10:30

Çamoluk'ta yer alan Hidroelektrik Santrallerinin alt yapı ve enerji nakil hatları için gerekli olan arazilerin kamulaştırılması için arazi sahiplerine uzlaşmaya davet yazısı gönderildi.

Koçak Regülatörü ve Hidroelektrik Santraline yönelik yapılacak olan kamulaştırma için Alucra Asliye Hukuk Mahkemesi'nin ACELE KAMULAŞTIRMA kararı bulunuyor.

Enerji Piyasası Düzenleme ve Denetleme Kurumu (EPDK) tarafından arazi sahiplerine gönderilen yazıda 01.02.2018 Perşembe günü Saat 11.00'de İstanbul'da bulunan Çamoluk Kültür Merkezinde hazır bulunulması istendi.

Mahkeme kararında, kamulaştırılacak arazi bedellerinin Bilirkişi incelemeleri ile tespit edildiği ve arazi sahiplerine ödenmek üzere banka hesaplarında bekletildiği belirtildi.

PAYLAŞ

DİĞER HABERLER

ÇAMOLUK ŞEHİDİNİ UĞURLADI

Zeytin dalı harekâtının 22.gününde şehit olan Çamoluklu Piyade Uzman Onbaşı Hamza Karacaoğlu son yolculuğuna uğurlandı.

GİRESUN ŞEHİDİNİ UĞURLADI

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla Suriye’nin Afrin bölgesinde gerçekleştirdiği harekata şehit düşen Tank. Uzm.Çvş. Ufuk Aktağ, memleketi Şebinkarahisar ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

İKİ MİLYON YOLCU KULLANDI

22 Mayıs 2015'te ulaşıma açılan Ordu-Giresun Havalimanı, bölgede çevre yolları bağlantısı sebebiyle tercih ediliyor. Havalimanı'ndan açıldığı günden bu yana 2 milyon yolcu geçti.

ÇAMOLUK EĞİTİM VAKFI 2. SEMİNERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Çamoluk Eğitim Vakfı’nın her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği seminerleri devam ediyor. 2017-2018 Eğitim Öğretim döneminin ikinci seminer programı vakıf binasında gerçekleştirdi. Alanında uzman kişilerce verilen seminerlerin bu ayki konuğu “Devrim” arabalarıyla alakalı çalışmalarıyla da bilinen Prof. Dr. Muhittin Şimşek oldu.