VATAN SANA KANIM FEDA

26 Şubat 2018 Pazartesi 16:16

Çamoluk Derneği tarafından her yıl düzenlenen Kan bağışı kampanyası bu yıl "VATAN SANA KANIM FEDA" sloganıyla 24 Şubat Cumartesi günü Çamoluk Derneği Merkezinde düzenlendi. Çamoluk Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Çamoluk Köyleri ve Mahalleleri Dernek Başkanları ve birçok hemşerimiz kampanyaya destek için oradaydı.

Kan Bağışı Kampanyası, Çamoluk Eğitim Vakfı Şubat Ayı semineri ile aynı gün yapıldı. Seminer Sonrası Kızılay yetkilileri tarafından “Kan Bağışının önemi” hakkında kısa bir bilgilendirme yapıldı. Seminere katılan Öğrenciler de kan bağışı fırsatını kaçırmadı. Seminerin ardından gençler Kızılay’a kan bağışında bulundu. Kızılay Kan Bağışı Sorumlusu Hüseyin Uysal kan bağışının öneminden ve ülkemizin kana her zaman, bilhassa kışın, ihtiyaç duyduğunu aktardı.  Birçok kişinin çeşitli sebeplerle bağış yapamamasına rağmen toplam 63 ünite kan bağışında bulunuldu. 1 Ünite Kan’ın 3 hayat kurtardığı düşünüldüğünde Çamoluk Derneği Yönetimi ve Çamoluk Halkı 189 Hayatın kurtulmasına vesile olmuş oldular.

 

PAYLAŞ

DİĞER HABERLER

Çamoluk Semalarında Ambulans Helikopter

Sağlık Bakanlığı tarafından daha kısa sürede daha nitelikli hizmet verilmesi için tahsis edilen helikopter ambulans, kalp krizi geçiren Çamoluklu hemşehrimiz için havalandı.

Düve Alımlarına %30 Hibe Desteği Müracaatları Başladı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından mera yetiştiriciliği bölgesi olarak belirlenen 40 il arasında yer alan Giresun ilimizde yürütülecek olan düve alımına hibe desteği kapsamında; TÜRKVET sistemine kayıtlı sığır işletmesi olan ve en az 20 en fazla 100 baş düve satın alan üreticilerimize satın aldıkları düve başına % 30 oranında hibe desteği verilecektir.

MAYIS AYI SEMİNER PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kuruluşundan bu yana eğitim faaliyetlerine ağırlık veren Çamoluk Eğitim Vakfı, 2017-2018 Eğitim ve Öğretim döneminde İstanbul’da okuyan üniversite öğrencilerine yönelik son programını gerçekleştirdi.

SEÇMEN LİSTELERİ ASKIDA

24 Haziran’da yapılacak cumhurbaşkanlığı ve 27. dönem milletvekili genel seçimleri için, seçmen listeleri muhtarlıklarda askıya çıktı.

TEŞEKKÜRLER ATAŞEHİR ÇAMOLUKSPOR

Klasman Gurubu son maçında Küçükyalı Yelkenspora Mağlup olarak doğrudan BAL ligine yükselme şansını kaybeden Ataşehir Çamolukspor, BAL ligi için Play off oynamaya hak kazanmıştı.

EĞİTİMCİ-YAZAR SERKAN EKMEN ÇAMOLUK EĞİTİM VAKFI’NIN SEMİNER KONUĞU OLDU

Çamoluk Eğitim Vakfı seminerler aracılığıyla bursiyer öğrencileri bir araya getiriyor. Bu kapsamda Nisan ayında yine öğrencilerle buluşma gerçekleştiren Çamoluk Eğitim Vakfı "Hedef Belirleme ve Motivasyon" isimli bir seminere imza attı. Eğitimci-Yazar Serkan Ekmen'in katılımıyla gerçekleşen interaktif program öğrencilerden de büyük ilgi topladı.