VATAN SANA KANIM FEDA

26 Şubat 2018 Pazartesi 16:16

Çamoluk Derneği tarafından her yıl düzenlenen Kan bağışı kampanyası bu yıl "VATAN SANA KANIM FEDA" sloganıyla 24 Şubat Cumartesi günü Çamoluk Derneği Merkezinde düzenlendi. Çamoluk Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Çamoluk Köyleri ve Mahalleleri Dernek Başkanları ve birçok hemşerimiz kampanyaya destek için oradaydı.

Kan Bağışı Kampanyası, Çamoluk Eğitim Vakfı Şubat Ayı semineri ile aynı gün yapıldı. Seminer Sonrası Kızılay yetkilileri tarafından “Kan Bağışının önemi” hakkında kısa bir bilgilendirme yapıldı. Seminere katılan Öğrenciler de kan bağışı fırsatını kaçırmadı. Seminerin ardından gençler Kızılay’a kan bağışında bulundu. Kızılay Kan Bağışı Sorumlusu Hüseyin Uysal kan bağışının öneminden ve ülkemizin kana her zaman, bilhassa kışın, ihtiyaç duyduğunu aktardı.  Birçok kişinin çeşitli sebeplerle bağış yapamamasına rağmen toplam 63 ünite kan bağışında bulunuldu. 1 Ünite Kan’ın 3 hayat kurtardığı düşünüldüğünde Çamoluk Derneği Yönetimi ve Çamoluk Halkı 189 Hayatın kurtulmasına vesile olmuş oldular.

 

PAYLAŞ

DİĞER HABERLER

VATAN SANA KANIM FEDA

Çamoluk Derneği tarafından her yıl düzenlenen Kan bağışı kampanyası 24 Şubat Cumartesi günü Çamoluk Derneği Merkezinde düzenlendi. Çamoluk Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Çamoluk Köyleri Dernek Başkanları ve birçok hemşerimiz kampanyaya destek için oradaydı.

ÇAMOLUK EĞİTİM VAKFI ŞUBAT AYI SEMİNERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Çamoluk Eğitim Vakfı seminerlerine devam ediyor. Bursiyer öğrencileriyle her ay bir araya gelme fırsatı da sunan seminer dizisinin bu haftaki konuğu Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Murat Dağıtmaç olurken seminer sonrasında Çamoluklu gençler Kızılay’a kan bağışında bulundu.

ÇAMOLUK ŞEHİDİNİ UĞURLADI

Zeytin dalı harekâtının 22.gününde şehit olan Çamoluklu Piyade Uzman Onbaşı Hamza Karacaoğlu son yolculuğuna uğurlandı.

GİRESUN ŞEHİDİNİ UĞURLADI

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla Suriye’nin Afrin bölgesinde gerçekleştirdiği harekata şehit düşen Tank. Uzm.Çvş. Ufuk Aktağ, memleketi Şebinkarahisar ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

İKİ MİLYON YOLCU KULLANDI

22 Mayıs 2015'te ulaşıma açılan Ordu-Giresun Havalimanı, bölgede çevre yolları bağlantısı sebebiyle tercih ediliyor. Havalimanı'ndan açıldığı günden bu yana 2 milyon yolcu geçti.