DURMAK YOK YOLA DEVAM

24 Aralık 2016 Cumartesi 20:30

 

‘’Türkiye’ye Gurur, Dünya’ya İlham’’ sloganı ile açılışı yapılan Avrasya Tüneli, son 14 yılda yaklaşık 3 kat büyüyen Türkiye’nin modern sembollerinden biri oldu.

Trafik yoğunluğu fazla olan Asya yakasındaki D100 Karayolu ve Avrupa yakasındaki Kennedy Caddesi’ni bağlayan tünel ile mesafeler kısaldı.

Bağlantı yollarının iyileştirilmesi ile akıcı hale getirilen güzergâh sayesinde Avrasya Tüneli’ni kullananlar kıtalararası yolculuğu yaklaşık 5 dakikada tamamlayacak.

İstanbul genelinde seyahat sürelerini kısaltan Avrasya Tüneli ile İstanbullular yılda 52 milyon saat zaman kazanıyor.

Güzergâhın kısaltılması ve akıcı hale getirilmesiyle Avrasya Tüneli, ülkenin yakıt ekonomisine yılda 180 milyon liralık katkıda bulunurken, 520 milyon lira eşdeğerinde zaman tasarrufu sağlıyor.

Avrasya Tüneli’yle yolculuk mesafeleri kısalıyor, İstanbul genelinde emisyon miktarında yıllık 82 bin tonluk azalma sağlanıyor.

Bu muhteşem projenin hayırlı olmasını diliyor, yedi düvelin saldırısına rağmen ülkemizin büyük projelere devam edebilmesini niyaz ediyoruz.

 

PAYLAŞ

DİĞER HABERLER

VATAN SANA KANIM FEDA

Çamoluk Derneği tarafından her yıl düzenlenen Kan bağışı kampanyası 24 Şubat Cumartesi günü Çamoluk Derneği Merkezinde düzenlendi. Çamoluk Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Çamoluk Köyleri Dernek Başkanları ve birçok hemşerimiz kampanyaya destek için oradaydı.

ÇAMOLUK EĞİTİM VAKFI ŞUBAT AYI SEMİNERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Çamoluk Eğitim Vakfı seminerlerine devam ediyor. Bursiyer öğrencileriyle her ay bir araya gelme fırsatı da sunan seminer dizisinin bu haftaki konuğu Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Murat Dağıtmaç olurken seminer sonrasında Çamoluklu gençler Kızılay’a kan bağışında bulundu.

ÇAMOLUK ŞEHİDİNİ UĞURLADI

Zeytin dalı harekâtının 22.gününde şehit olan Çamoluklu Piyade Uzman Onbaşı Hamza Karacaoğlu son yolculuğuna uğurlandı.

GİRESUN ŞEHİDİNİ UĞURLADI

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla Suriye’nin Afrin bölgesinde gerçekleştirdiği harekata şehit düşen Tank. Uzm.Çvş. Ufuk Aktağ, memleketi Şebinkarahisar ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

İKİ MİLYON YOLCU KULLANDI

22 Mayıs 2015'te ulaşıma açılan Ordu-Giresun Havalimanı, bölgede çevre yolları bağlantısı sebebiyle tercih ediliyor. Havalimanı'ndan açıldığı günden bu yana 2 milyon yolcu geçti.