GİRESUN'DAN AYRILMAK MI? O DA NERDEN ÇIKTI?

01 Ocak 2017 Pazar 22:50

Sosyal medya ortamlarında Çamoluk’un Giresun’a uzaklığı son günlerde çokça yazılıp çizilmektedir. Erzincan’ın yakınlığından dem vurulmakta, kimileri de Sivas ve Gümüşhane’ye bağlanılması konusunda kamuoyu oluşturmaya çalışmaktadır.

Özellikle belirli isimler bu hususu bilerek ve isteyerek gündeme getirme uğraşındadır.

Hatırlatmak isteriz ki; geçmişte yaşanan iki referandumdan Giresun’a bağlı kalmak şeklinde sonuç alınmıştır.

Karadenizli olmak bu toprakların yerleşik düzeni ve psikolojik aidiyet olgusu bakımından kabul görmüştür. Ayrıca, Giresun ahalisi ile bu konuda yaşadığımız problemler yeni yeni çözülmeye başlamışken ortaya atılan bu görüşler için ‘’hayırdır inşaallah’’ diyoruz.

Giresun bürokrasisinde sağlanan etkinlik, Giresun Vakfı ve Giresun Federasyonu’nda kabul gören Çamoluklu idareciler bugüne kadar sarf edilen emeklerin ürünüdür. On yıllara dayanan bu emekleri zayi etmenin anlamı nedir?

Eğribel Tünel inşaatının bitmesini beklemek şu an için yapılması gereken en akıllıca iş olacaktır kanaâtindeyiz.

Siyasi ve sosyal anlamda ivme kazanan, yatırımları ile civar il ve ilçelerin dikkatini çeken Çamoluk, 2016 yılında özel bir algı operasyonuna maruz kalmış gibi görünmektedir.

Bu problemlerle uğraşırken başka bir vilayetin ‘’kuyruk ilçesi’’ olalım demenin sırası mı şimdi?

Bu konu yıllar önce tartışılmış, referanduma sunulmuş ve konu kapanmıştır. Çamoluk ve Giresun ilişkileri bir kaç maceracının fantastik hayallerine kurban gidecek kadar zayıf değildir.

PAYLAŞ

DİĞER HABERLER

Çamoluk Semalarında Ambulans Helikopter

Sağlık Bakanlığı tarafından daha kısa sürede daha nitelikli hizmet verilmesi için tahsis edilen helikopter ambulans, kalp krizi geçiren Çamoluklu hemşehrimiz için havalandı.

Düve Alımlarına %30 Hibe Desteği Müracaatları Başladı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından mera yetiştiriciliği bölgesi olarak belirlenen 40 il arasında yer alan Giresun ilimizde yürütülecek olan düve alımına hibe desteği kapsamında; TÜRKVET sistemine kayıtlı sığır işletmesi olan ve en az 20 en fazla 100 baş düve satın alan üreticilerimize satın aldıkları düve başına % 30 oranında hibe desteği verilecektir.

MAYIS AYI SEMİNER PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kuruluşundan bu yana eğitim faaliyetlerine ağırlık veren Çamoluk Eğitim Vakfı, 2017-2018 Eğitim ve Öğretim döneminde İstanbul’da okuyan üniversite öğrencilerine yönelik son programını gerçekleştirdi.

SEÇMEN LİSTELERİ ASKIDA

24 Haziran’da yapılacak cumhurbaşkanlığı ve 27. dönem milletvekili genel seçimleri için, seçmen listeleri muhtarlıklarda askıya çıktı.

TEŞEKKÜRLER ATAŞEHİR ÇAMOLUKSPOR

Klasman Gurubu son maçında Küçükyalı Yelkenspora Mağlup olarak doğrudan BAL ligine yükselme şansını kaybeden Ataşehir Çamolukspor, BAL ligi için Play off oynamaya hak kazanmıştı.

EĞİTİMCİ-YAZAR SERKAN EKMEN ÇAMOLUK EĞİTİM VAKFI’NIN SEMİNER KONUĞU OLDU

Çamoluk Eğitim Vakfı seminerler aracılığıyla bursiyer öğrencileri bir araya getiriyor. Bu kapsamda Nisan ayında yine öğrencilerle buluşma gerçekleştiren Çamoluk Eğitim Vakfı "Hedef Belirleme ve Motivasyon" isimli bir seminere imza attı. Eğitimci-Yazar Serkan Ekmen'in katılımıyla gerçekleşen interaktif program öğrencilerden de büyük ilgi topladı.