GİRESUN'DAN AYRILMAK MI? O DA NERDEN ÇIKTI?

01 Ocak 2017 Pazar 22:50

Sosyal medya ortamlarında Çamoluk’un Giresun’a uzaklığı son günlerde çokça yazılıp çizilmektedir. Erzincan’ın yakınlığından dem vurulmakta, kimileri de Sivas ve Gümüşhane’ye bağlanılması konusunda kamuoyu oluşturmaya çalışmaktadır.

Özellikle belirli isimler bu hususu bilerek ve isteyerek gündeme getirme uğraşındadır.

Hatırlatmak isteriz ki; geçmişte yaşanan iki referandumdan Giresun’a bağlı kalmak şeklinde sonuç alınmıştır.

Karadenizli olmak bu toprakların yerleşik düzeni ve psikolojik aidiyet olgusu bakımından kabul görmüştür. Ayrıca, Giresun ahalisi ile bu konuda yaşadığımız problemler yeni yeni çözülmeye başlamışken ortaya atılan bu görüşler için ‘’hayırdır inşaallah’’ diyoruz.

Giresun bürokrasisinde sağlanan etkinlik, Giresun Vakfı ve Giresun Federasyonu’nda kabul gören Çamoluklu idareciler bugüne kadar sarf edilen emeklerin ürünüdür. On yıllara dayanan bu emekleri zayi etmenin anlamı nedir?

Eğribel Tünel inşaatının bitmesini beklemek şu an için yapılması gereken en akıllıca iş olacaktır kanaâtindeyiz.

Siyasi ve sosyal anlamda ivme kazanan, yatırımları ile civar il ve ilçelerin dikkatini çeken Çamoluk, 2016 yılında özel bir algı operasyonuna maruz kalmış gibi görünmektedir.

Bu problemlerle uğraşırken başka bir vilayetin ‘’kuyruk ilçesi’’ olalım demenin sırası mı şimdi?

Bu konu yıllar önce tartışılmış, referanduma sunulmuş ve konu kapanmıştır. Çamoluk ve Giresun ilişkileri bir kaç maceracının fantastik hayallerine kurban gidecek kadar zayıf değildir.

PAYLAŞ

DİĞER HABERLER

VATAN SANA KANIM FEDA

Çamoluk Derneği tarafından her yıl düzenlenen Kan bağışı kampanyası 24 Şubat Cumartesi günü Çamoluk Derneği Merkezinde düzenlendi. Çamoluk Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Çamoluk Köyleri Dernek Başkanları ve birçok hemşerimiz kampanyaya destek için oradaydı.

ÇAMOLUK EĞİTİM VAKFI ŞUBAT AYI SEMİNERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Çamoluk Eğitim Vakfı seminerlerine devam ediyor. Bursiyer öğrencileriyle her ay bir araya gelme fırsatı da sunan seminer dizisinin bu haftaki konuğu Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Murat Dağıtmaç olurken seminer sonrasında Çamoluklu gençler Kızılay’a kan bağışında bulundu.

ÇAMOLUK ŞEHİDİNİ UĞURLADI

Zeytin dalı harekâtının 22.gününde şehit olan Çamoluklu Piyade Uzman Onbaşı Hamza Karacaoğlu son yolculuğuna uğurlandı.

GİRESUN ŞEHİDİNİ UĞURLADI

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla Suriye’nin Afrin bölgesinde gerçekleştirdiği harekata şehit düşen Tank. Uzm.Çvş. Ufuk Aktağ, memleketi Şebinkarahisar ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

İKİ MİLYON YOLCU KULLANDI

22 Mayıs 2015'te ulaşıma açılan Ordu-Giresun Havalimanı, bölgede çevre yolları bağlantısı sebebiyle tercih ediliyor. Havalimanı'ndan açıldığı günden bu yana 2 milyon yolcu geçti.