ÇOCUK TECAVÜZÜ İSTİRMARCILARI

07 Ocak 2017 Cumartesi 21:45

 

Bugünlerde dikkat çekmek istediğimiz bir konu var: Çocuk Tecavüzü istismarcıları

 

Tüm Dünyanın saldırı başlattığı Ülkemiz amansız bir mücadele içindeyken, kendilerine siyasi malzeme bulamayan ‘’takıntılı kafalar’’ bu konuyu araç olarak kullanmaya başladı.

 

Özellikle bir Vakıf yurdunda yaşanan o şerefsiz vakaları kullanarak, sosyal medya üzerinde yaptıkları‘’dam üstünde saksağan’’ tarzı alakasız yorumlar can sıkıyor.

 

Örneğin Ortaköy saldırısını kınayan bir paylaşımın altına ‘’…ama Diyanet İşleri Başkanı yılbaşı israftır dedi, kendisi bilmem kaç milyonluk arabaya biniyor’’ gibi saçma bir yorum bırakanlar olabiliyor. Hattâ, Giresun İli’nin bilinmeyen özelliklerini sıralayan bir paylaşımın altında ismi T.C. ile başlayan bir hanımefendi ‘’böyle bir Giresun’dan çocuk tecavüzcüsü bir Giresun’a nasıl gelindi acaba?’’ gibi kendince ‘’çok önemli’’ bir yorum yazıyor.

 

Paylaşımı yapanların profilleri incelendiğinde hayat felsefesi Milliyetçi-Muhafazakar değerlere aykırı olan tipler olduğunu görüyoruz.

 

Hangi görüşe sahip olursa olsun her vatandaşımız siz çocuk tecavüzcüsünüz anlamına gelebilecek bu haysiyetsiz yaklaşımlara en ağır tepkileri vermelidir. Maalesef yurdumuzun farklı noktalarında yaşanan bu ‘’Lût’’ vak’aları yüreğimizi parçalamakta ve bizleri şiddetle çare bulma refleksine itmektedir. Buna rağmen, sanki bir kesim bu iğrenç olayları destekliyormuş imasında bulunan siyasi terbiyesizlere haddini bildirmek gerek.

 

Ayrıca, bu duruma nasıl gelindi acaba diye soranlara tek cevabımız var: İslami Hayat hakiki manada yaşanmadığı için Onlara sorsanız İslam Dinine mensup tarikat ehli insanlar doğal çocuk tecavüzcüleridir. Ve onlara sorsanız İslam’a değil Atatürk’ün ilke ve inkîlaplarına sımsıkı sarılınca çocuk tecavüzleri durur. Allah (CC) akıl fikir versin

 

Bir de Diyanet İşleri Başkanından yılbaşı kutlayın, aksırıncaya tıksırıncaya kadar için ….n, kusun, zina edin, Hristiyanlar gibi eğlenin, hiç şehit vermemiş gibi hoplayın zıplayın fetvası bekleyen ‘’mallar’’ var tabi. Adam Ülkenin meşru dini kurumunun başında. İslam Dininde israf haramdır. İslam Dininde başka din mensuplarına benzetecek fiiller yasaktır. Diyanet İşleri Başkanı bulunduğu görevin gereğini yapmıştır. Gidin gece kulübü basın adam öldürün dememiştir.

 

Hatırlatmak isteriz:

 

“Kim, bir insanı, bir can karşılığı veya yeryüzünde bir bozgunculuk çıkarmak karşılığı olmaksızın öldürürse, o sanki bütün insanları öldürmüştür. Her kim de birini (hayatını kurtararak) yaşatırsa, sanki bütün insanları yaşatmıştır (Maide Suresi 32. Ayet)

 

Kim bir kavme (topluluğa) benzemeye çalışırsa o, onlardandır. (Ebu Davud, Libas 4)

PAYLAŞ

DİĞER HABERLER

VATAN SANA KANIM FEDA

Çamoluk Derneği tarafından her yıl düzenlenen Kan bağışı kampanyası 24 Şubat Cumartesi günü Çamoluk Derneği Merkezinde düzenlendi. Çamoluk Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Çamoluk Köyleri Dernek Başkanları ve birçok hemşerimiz kampanyaya destek için oradaydı.

ÇAMOLUK EĞİTİM VAKFI ŞUBAT AYI SEMİNERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Çamoluk Eğitim Vakfı seminerlerine devam ediyor. Bursiyer öğrencileriyle her ay bir araya gelme fırsatı da sunan seminer dizisinin bu haftaki konuğu Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Murat Dağıtmaç olurken seminer sonrasında Çamoluklu gençler Kızılay’a kan bağışında bulundu.

ÇAMOLUK ŞEHİDİNİ UĞURLADI

Zeytin dalı harekâtının 22.gününde şehit olan Çamoluklu Piyade Uzman Onbaşı Hamza Karacaoğlu son yolculuğuna uğurlandı.

GİRESUN ŞEHİDİNİ UĞURLADI

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla Suriye’nin Afrin bölgesinde gerçekleştirdiği harekata şehit düşen Tank. Uzm.Çvş. Ufuk Aktağ, memleketi Şebinkarahisar ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

İKİ MİLYON YOLCU KULLANDI

22 Mayıs 2015'te ulaşıma açılan Ordu-Giresun Havalimanı, bölgede çevre yolları bağlantısı sebebiyle tercih ediliyor. Havalimanı'ndan açıldığı günden bu yana 2 milyon yolcu geçti.