BİR USTANIN ARDINDAN...

16 Ocak 2017 Pazartesi 18:11

 

Mehmet Hafız Gecu…

Bilinen yönü ile AK Parti Çamoluk İlçe Başkanı. 12 Aralık 2016 tarihinde vefat etti. Cenazesine Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, anma programına eski Sayıştay Başkanı ve Anayasa Mahkemesi Üyesi Recai Akyel de katıldı.

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii’nden ebediyete uğurlanan Gecu’nun vefat haberi İhlas Haber Ajansı kanalı ile Türkiye’ye duyuruldu.

Peki Hafız Gecu kimdir?

Giresun Çamoluk Usluca Köyü mensubu olan Hafız Mehmet Gecu, 1960’lı yılların buhranında İstanbul’a gelmiş, o dönemdeki her gurbetçi gibi han ocaklarında ve hemşehri fakirhanelerinde konaklamış bir isim.

Zamanla tekstil sektöründe mesafe kateden ve Hafızoğulları Kumaşçılık namı ile markalaşan bir tekstil duayeni haline gelen Mehmet Hafız Gecu’yu Çamolukluların hafızasına kazıyan alan ise siyaset.

Cumhurun Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’yi kurma çalışmaları kapsamında Çamoluk’a gelmiş ve Mehmet Hafız Gecu’ya ilçe teşkilatını kurma görevini vermişti. Parti kuruluşundan önce teşkilat kurma görevi alan ilk ilçe başkanlarından olması, O’nu herhangi bir ilçe başkanı olmaktan öte siyasi yönden ayrıcalıklı bir yere taşıdı.

Kısa fasılalar hariç, 2001 yılında mükellefi olduğu bu görevi, istikrarlı bir şekilde yürüten Çamoluklunun Hafız Ağabeyi, müzmin hastalığı sebebi ile rahmetli oldu.

www.camolukgundem.com ailesi olarak, Hafız Ağabeye Allah (CC)’tan rahmet niyaz ediyoruz.

 

 

PAYLAŞ

DİĞER HABERLER

Çamoluk Semalarında Ambulans Helikopter

Sağlık Bakanlığı tarafından daha kısa sürede daha nitelikli hizmet verilmesi için tahsis edilen helikopter ambulans, kalp krizi geçiren Çamoluklu hemşehrimiz için havalandı.

Düve Alımlarına %30 Hibe Desteği Müracaatları Başladı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından mera yetiştiriciliği bölgesi olarak belirlenen 40 il arasında yer alan Giresun ilimizde yürütülecek olan düve alımına hibe desteği kapsamında; TÜRKVET sistemine kayıtlı sığır işletmesi olan ve en az 20 en fazla 100 baş düve satın alan üreticilerimize satın aldıkları düve başına % 30 oranında hibe desteği verilecektir.

MAYIS AYI SEMİNER PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kuruluşundan bu yana eğitim faaliyetlerine ağırlık veren Çamoluk Eğitim Vakfı, 2017-2018 Eğitim ve Öğretim döneminde İstanbul’da okuyan üniversite öğrencilerine yönelik son programını gerçekleştirdi.

SEÇMEN LİSTELERİ ASKIDA

24 Haziran’da yapılacak cumhurbaşkanlığı ve 27. dönem milletvekili genel seçimleri için, seçmen listeleri muhtarlıklarda askıya çıktı.

TEŞEKKÜRLER ATAŞEHİR ÇAMOLUKSPOR

Klasman Gurubu son maçında Küçükyalı Yelkenspora Mağlup olarak doğrudan BAL ligine yükselme şansını kaybeden Ataşehir Çamolukspor, BAL ligi için Play off oynamaya hak kazanmıştı.

EĞİTİMCİ-YAZAR SERKAN EKMEN ÇAMOLUK EĞİTİM VAKFI’NIN SEMİNER KONUĞU OLDU

Çamoluk Eğitim Vakfı seminerler aracılığıyla bursiyer öğrencileri bir araya getiriyor. Bu kapsamda Nisan ayında yine öğrencilerle buluşma gerçekleştiren Çamoluk Eğitim Vakfı "Hedef Belirleme ve Motivasyon" isimli bir seminere imza attı. Eğitimci-Yazar Serkan Ekmen'in katılımıyla gerçekleşen interaktif program öğrencilerden de büyük ilgi topladı.