BİR USTANIN ARDINDAN...

16 Ocak 2017 Pazartesi 18:11

 

Mehmet Hafız Gecu…

Bilinen yönü ile AK Parti Çamoluk İlçe Başkanı. 12 Aralık 2016 tarihinde vefat etti. Cenazesine Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, anma programına eski Sayıştay Başkanı ve Anayasa Mahkemesi Üyesi Recai Akyel de katıldı.

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii’nden ebediyete uğurlanan Gecu’nun vefat haberi İhlas Haber Ajansı kanalı ile Türkiye’ye duyuruldu.

Peki Hafız Gecu kimdir?

Giresun Çamoluk Usluca Köyü mensubu olan Hafız Mehmet Gecu, 1960’lı yılların buhranında İstanbul’a gelmiş, o dönemdeki her gurbetçi gibi han ocaklarında ve hemşehri fakirhanelerinde konaklamış bir isim.

Zamanla tekstil sektöründe mesafe kateden ve Hafızoğulları Kumaşçılık namı ile markalaşan bir tekstil duayeni haline gelen Mehmet Hafız Gecu’yu Çamolukluların hafızasına kazıyan alan ise siyaset.

Cumhurun Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’yi kurma çalışmaları kapsamında Çamoluk’a gelmiş ve Mehmet Hafız Gecu’ya ilçe teşkilatını kurma görevini vermişti. Parti kuruluşundan önce teşkilat kurma görevi alan ilk ilçe başkanlarından olması, O’nu herhangi bir ilçe başkanı olmaktan öte siyasi yönden ayrıcalıklı bir yere taşıdı.

Kısa fasılalar hariç, 2001 yılında mükellefi olduğu bu görevi, istikrarlı bir şekilde yürüten Çamoluklunun Hafız Ağabeyi, müzmin hastalığı sebebi ile rahmetli oldu.

www.camolukgundem.com ailesi olarak, Hafız Ağabeye Allah (CC)’tan rahmet niyaz ediyoruz.

 

 

PAYLAŞ

DİĞER HABERLER

VATAN SANA KANIM FEDA

Çamoluk Derneği tarafından her yıl düzenlenen Kan bağışı kampanyası 24 Şubat Cumartesi günü Çamoluk Derneği Merkezinde düzenlendi. Çamoluk Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Çamoluk Köyleri Dernek Başkanları ve birçok hemşerimiz kampanyaya destek için oradaydı.

ÇAMOLUK EĞİTİM VAKFI ŞUBAT AYI SEMİNERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Çamoluk Eğitim Vakfı seminerlerine devam ediyor. Bursiyer öğrencileriyle her ay bir araya gelme fırsatı da sunan seminer dizisinin bu haftaki konuğu Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Murat Dağıtmaç olurken seminer sonrasında Çamoluklu gençler Kızılay’a kan bağışında bulundu.

ÇAMOLUK ŞEHİDİNİ UĞURLADI

Zeytin dalı harekâtının 22.gününde şehit olan Çamoluklu Piyade Uzman Onbaşı Hamza Karacaoğlu son yolculuğuna uğurlandı.

GİRESUN ŞEHİDİNİ UĞURLADI

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla Suriye’nin Afrin bölgesinde gerçekleştirdiği harekata şehit düşen Tank. Uzm.Çvş. Ufuk Aktağ, memleketi Şebinkarahisar ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

İKİ MİLYON YOLCU KULLANDI

22 Mayıs 2015'te ulaşıma açılan Ordu-Giresun Havalimanı, bölgede çevre yolları bağlantısı sebebiyle tercih ediliyor. Havalimanı'ndan açıldığı günden bu yana 2 milyon yolcu geçti.